Nakon poraza od osječkih Vrijednosnica, košarkaši Kvarnera 2010 vratili su se prvenstvenim pobjedama. Do sedmog trijumfa ekipa trenera Branimira Pavića došla je u susretu s Hermes Analiticom, koja se, pogotovo u prve dvije četvrtine, pokazala izuzetno „tvrdim orahom“.

Nakon početnih 17:10, gosti su poslije Smolićeve trice u sedmoj minuti došli u prvo minimalno vodstvo (20:19). Čvrsti u obrani, vrlo precizni iza linije za tri poena, sve do poluvremena zadavali su velike probleme domaćima, koji su na odmor otišli s tri poena prednosti (55:52).

Nije se Kvarner mogao potpuno opustiti niti u nastavku, no ipak je iz minute u minutu, zahvaljujući “širokoj” klupi, polako povećavao prednost, sve do konačnih 103:89.

KK „Kvarner 2010“ – KK „Hermes Analitica“ 103:89 (32:26 23:26 26:19 22:18)

KK „Kvarner 2010“: Vucić 6, Čakarun 14, Lisica 18, Đugum 17, Marinelli 17, Vujasinović, Fells 11, Štemberger 12, Delpin, Zelanto 8, Smojver, Kostić

KK „Hermes Analitica“: Grgić 13, Škara 7, Smolić 9, Kordić 17, Mileković 9, Tomasevich 17, Gazić 9, Martinac 8, Sedlar, Dam