Košarkaši Kvarnera 2010 nastavili su svoj pobjednički prvenstveni niz, pobijedivši u susretu 10. kola Prve muške lige ekipu Ribole Kaštele rezultatom 73:59.

Kako to često biva na domaćim utakmicama riječkog prvoligaša, ekipa Branimira Pavića još se jednom namjerila na čvrstog i organiziranog protivnika, koji se svih četrdeset minuta hrabro odupirao lideru prvoligaške karavane.

Domaćin je prvu dionicu zaključio s +8, u drugoj bio i na dvanaest poena prednosti (36:24), a na poluvrijeme otišao s “komotnih” 43:32.

„Alarmi“ u Dvorani Dinko Lukarić na Kozali nakratko su se upalili tek početkom treće četvrtine, kada su gosti preko iskusnog Delaša stigli do 48:44, te dvije minute do kraja kod rezultata 66:59, ali mirnoća Marinellija na otvorenom šutu dovela je Bijele do još jednog zasluženog trijumfa.

Kvarner je još jednom ponudio „raskoš“ svog širokog rostera, u kojem uvijek „iskoči“ neko drugo ime. Ovoga puta u prve dvije četvrtine bio je to mladi Vito Smojver, strijelac četiri trice iz isto toliko pokušaja. Marinelli je uz pomoć Lisice i Vujasinovića „dirigirao“ igrom, Čakarun uz pomoć Đuguma „gospodario“ pod košem, što je na kraju bilo dovoljno za ipak uvjerljivih +14.

10. kolo Prve muške lige:
KK Kvarner 2010-KK Ribola Kaštela 73:59 (18:10, 25:22, 16:16, 14:10)
Gledatelja: 150. Suci: Matek, Lenac, Patača

KK „Kvarner 2010“: Vucić 2, Lisica 9, Zelanto 5 (1-2), Đugum 2, Marinelli 24 (6-6), Vujasinović, Delpin, Štemberger, Čakarun 18 (4-5), Smojver 13 (1-2), Kostić

KK „Ribola Kaštela“: J. Vidović 2, Klepo 11 (6-6), Krešić 9 (1-2), Zukanović 12 (1-3), D. Zebić 2, M. Zebić, Murko 8 (2-2), K. Vidović, Delaš 7 (4-4), Bartulović 8