I nakon šestog kola Prve muške lige košarkaši Kvarnera 2010 ostali su na stopostotnom učinku. Novu žrtvu našli su u Crikvenici, debitantu u ligi, koji nije imao snage  ozbiljnije se oduprijeti raspoloženim riječkim „trupama“.

Već nakon početnih 9:0 i prvog crikveničkog time-outa u 3. minuti utakmice bilo je jasno kako će otprilike izgledati „susjedski“ derbi. U početnih deset minuta igre posebno je kod Kvarnera briljirao izuzetno raspoloženi Amerikanac Fells, postigavši čak 18 poena, uz šut iz igre 7-7.

Već do poluvremena Kvarner je stekao nedostižnu prednost (62:33), pa su posljednje dvije četvrtine protekle u revijalnoj igri u kojoj su treneri dali priliku većini igrača. Kirci su se borili koliko su mogli, na trenutke pokazali i kvalitete koje bi ih mogle ostaviti u prvoligaškom društvu i iduće sezone, no protiv Pavićeve „kaznene ekspedicije“ nisu mogli. Ipak, priliku za drugu ovosezonsku pobjedu imat će već iduće subote 18. studenog protiv Podstrane na domaćem parketu, dok će Kvarner na „najvrućem“ gostovanju protiv glavnog konkurenta osječkih Vrijednosnica, tražiti sedmu pobjedu u isto toliko susreta.

KK „Kvarner 2010“ – KK „Crikvenica“ 103:73 (35:18, 27:15, 17:20, 24:20)