Košarkaši Kvarnera 2010 nastavili su s dobrim rezultatima u svojoj povratničkoj sezoni u  Premijer ligi. U četvrtom kolu elitnog hrvatskog razreda na domaćem su parketu pobijedili ekipu Zaboka rezultatom 90:73, u utakmici čiji bi krajnji rezultat lako mogao zavarati one koji subotnju večer nisu proveli u Centru Zamet.

Zabok se pokazao kao tvrd i neugodan protivnik, koji ekipi Ante Nazora niti u jednom trenutku nije dopustio opuštajuće trenutke.

Nakon početnih riječkih 7:1, gosti su u petoj minuti prvi put poveli (14:13), a zahvaljujući Cvitanoviću s vanjske pozicije te Cincu pod košem, prvu četvrtinu završili s viškom od četiri koša (23:19). Sredinom druge četvrtine domaći sustižu, a ubrzo i prestižu Zagorce, ponajviše zaslugom raspoloženih Marinellija i Čakaruna.

Paolo Marinelli (br. 5) FOTO: Sportokracija

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Kvarnera od deset poena razlike (48:38), a kada je u 27. minuti Lisica tricom povećao domaću prednost na 63:49, činilo se kako će Riječani rutinski do pobjede. Ipak, brza gostujuća serija od 11:1 vratila je utakmicu u rezultatsku neizvjesnost (64:60).

Posljednja dionica konačno je, gledajući iz domaće perspektive, ponudila manje stresa, jer Kvarner se ubrzo odvojio na dvoznamenkastu prednost, stižući čak atraktivnim potezima posljednje trenutke susreta pretvoriti u ekshibicijske.

Čestitam svojim igračima, koji ipak moraju naučiti lekciju kako se košarka igra od prve do posljednje sekunde i kako moraju ostati koncentrirani i borbeni od početka do kraja. Bila je to tvrda utakmica u kojoj smo pokazali karakter, ali nismo imali fokus. I večeras se pokazalo kako je svaki igrač jednako vrijedan, i da bez obzira na minutažu u igri može dati veliki doprinos pobjedi, rekao je trener Kvarnera 2010 Ante Nazor.

-Ekipa Zaboka je spoj iskustva i mladosti, znali smo da nas čeka teška utakmica. Lomili smo susret pune tri četvrtine, na kraju izgleda da smo lagano dobili, što nikako ne odgovara realnosti. Mislim da smo zasluženo pobijedili igrajući pravu momčadsku igru, naglasio je najbolji pojedinac utakmice Marijan Čakarun.

Marijan Čakarun (bijeli dres) FOTO: Sportokracija

Utakmica 4. kola FAVBET Premijer lige: Kvarner 2010 – Zabok 90:73 (19:23, 29:15, 19:22, 23:13). Centar Zamet. Gledatelja: 200. Suci: Hordov, Perlić i Galić.

KVARNER 2010: Ogrizović 11 (0-2), Marinelli 12 (4-7), Vucić 7, Čakarun 23 (5-6), Miličević 11, Lewis 12 (2-2), Pepelar, Lisica 11, Smojver, Jelenković 3, Đugum.

ZABOK: Sikirić 15 (3-6), Lužaić 7 (4-4), Cinac 11 (2-3), Savić 8 (5-5), Cvitanović 15 (6-6), Pavković, Tomas 3 (1-2), Herceg, Črnjević 11, Lihtar, Karahodžić 3.