Nakon tri uzastopna poraza, košarkaši DepoLink Škrljeva u susretu 28. kola Premijer lige na domaćem parketu u Kostreni pobijedili su Šibenku rezultatom 85:80.

Iako je prve dvije četvrtine bila u laganom rezultatskom minusu (28:35, 33:40 najveće gostujuće prednosti), ekipa Edija Dželalije smogla je snage da u trećoj minuti treće četvrtine preokrene gostujuće vodstvo (43:42).

U nastavku utakmice obje su se ekipe izmijenjivale u vodstvu, da bi u 34′ minuti na semaforu zasvijetlilo 65:59 u korist Zelenih. Gosti serijom 7:0 dolaze u minimalno vodstvo 65:66, no Škrljevčani odgovaraju serijom 8:0 za prednost od 73:66, 5:25 minuta do kraja susreta.

Dvije minute prije završetka bilo je 80:74, a nakon Stanojevićevih pogodaka s linije slobodnih bacanja za 83:77 dvadeset sekundi do završne sirene, bilo je jasno kako bodovi ostaju Škrljevčanima.

-Ova nam je pobjeda dobro došla za samopouzdanje, iako i dalje imamo prostora za napredak. Pokazali smo fokus i koncentraciju do kraja, što u nekim ranijim utakmicama nije bio slučaj, a svi koji su ušli s klupe dali su značajan doprinos. Hvala protivnicima na korektnoj igri, rekao je nakon susreta trener Škrljeva Edi Dželalija.

DepoLink Škrljevo-Šibenka 85:80 (15-21, 21:21, 20:13, 29:25)

KK „DepoLink Škrljevo“: Krajina 12, Gulin 7, Šljivarić 5, Hollowell 17, Stanojević 7, Whitney 15, Bart 10, Svoboda 4, Salopek, Rajković, Šarić 8, Ćošić. Trener: Edi Dželalija Pomoćnik: Mirko Šćekić

KK „Šibenka“: Skorić 9, Klarin 5, Babić 21, Topolović 19, Starovlah 2, Lukić 17, Pleadin 5, Howard, Perković 2, Paić. Trener: Petar Maleš Pomoćnik: Ante Nerber