Košarkaši Kvarnera 2010 izgubili su dugo iščekivani derbi 20. kola Prve muške lige s osječkim Vrijednosnicama na parketu Dvorane Dinko Lukarić na Kozali. Riječanima nije pomogao niti pomalo neuobičajen dekor za domaće košarkaške prilike, tribine prepune gledatelja koji su došli vidjeti dvoboj dva najveća konkurenta u borbi za Premijer ligu.

Domaći su „uraganski“ otvorili utakmicu, jer nakon 30:9 krajem prve četvrtine, sve je „mirisalo“ na katastrofu Osječana. No, nakon lošeg početka gosti su odmakom susreta polako dolazili do daha, preokrenuvši rezultat sredinom treće četvrtine (47:48).

Neizvjesnost na semaforu zadržala se do sredine posljednje dionice, kada su gosti pobjegli na +8 (64:73), da bi Vujasinović i Lisica pogođenim tricama zakratko svoju ekipu približili egalu. Ipak, visoki Primorac s dva je uzastopna poentiranja odveo Vrijednosnice do vrijedne pobjede.

Nakon derbija obje ekipe imaju 18 pobjeda i 2 poraza, ali su Osječani na vrhu zbog boljeg međusobnog omjera.

Utakmica 20. kola Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Vrijednosnice Osijek 72:78 (30:11, 15:23, 14:24, 13:20). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 700. Suci: Hordov, Strikić i Hajduk (svi Split).

Kvarner 2010: Bile 20 (6-9), Štemberger 11 (2-2), Čakarun 9 (3-5), Lisica 11 (3-4), Jelenković 11, Vujasinović 6 (1-2), Delpin, Vucić 4 (0-1), Zelanto, Smojver, Kostić, Đugum.

Vrijednosnice Osijek: Ashton 12 (3-4), Kujundžić 18 (2-3), Šiško 4, Primorac 9, Kotrulja 4, Tomljenović 2, Dmitrović 2, Budimir 5, Bjelanović 22 (3-3), Šuvak.