Košarkašice Arxa nove su prvakinje Primorsko-goranske županije u kategoriji U13. Mlade su Crikveničanke do titule na Cresu stigle preko Kraljevice i Viškova, ekipa koje su svladale u polufinalnom i finalnom susretu.

-Obje su utakmice bile dosta teške i izjednačene, ali smo na kraju bili spretniji od konkurenata i osvojili U13 ligu. Protivnici su bili zaista kvalitetni i motivirani, pokazavši koliko je liga izjednačena. Ovo je naša treća ovosezonska medalja te možemo reći da smo u ovoj sezoni postigli najveći uspjeh u povijesti kluba, naglasio je nakon turnira trener Arxa Krešimir Kozlevčar, čija je igračica Beatrice Kate Gallone uvrštena u najbolju petorku turnira.

Podsjetimo, Crikveničanke su se u ovoj sezoni okitile županijskim titulama u kategorijama U12 i U13, dok su na U11 državnom natjecanju osvojile srebrnu medalju.

Poraženi polufinalisti Cres i Kraljevica sastali su se u susretu za treće mjesto, a slavila je domaća ekipa.