Uvjerljivom domaćom pobjedom protiv slavonskobrodske Marsonije od 96:56, košarkaši Kvarnera 2010 stigli su do petnaeste prvenstvene pobjede, nastavivši „mrtvu trku“ za prvu poziciju s osječkim Vrijednosnicama.

Brođani su se hrabro odupirali do završnice druge četvrtine, kada su pritisnuti kvalitetom i širinom domaćeg sastava počeli zaostajati.

A kada se sredinom treće dionice Kvarnerova prednost popela na više od dvadeset poena, ostatatak utakmice pretvorio se u odrađivanje posla te priliku za mlade riječke snage Delpina i Kostića, koji su opravdali svoje minute na parketu.

Kod Kvarnera najefikasniji Marinelli s 24 poena, koji je uspješnu šutersku večer upotpunio s osam asistencija, dok su Čakarun (8) i Zelanto (7) dominirali pod koševima.

KK „Kvarner 2010“ – KK „Marsonia“ 96:56 (24:14, 21:19, 26:15, 25:8)

KK „Kvarner 2010“: Planutis 10, Čakarun 15, Lisica 14, Jelenković 7, Marinelli 24, Vujasinović 3, Štemberger 4, Delpin 6, Zelanto 2, Kostić 5, Đugum 6 Trener: Branimir Pavić

KK „Marsonia“: Kovačević, Zadro 5, Filipović 2, Basset 11, Popić 6, J. Špehar, Carević 7, L. Špehar 8, Sekulić, Jacović 17